Silme Demir ile Lama Demir Arasındaki Fark

Silme demir olarak adlandırılmakta olan ve son teknoloji ile üretimi yapılan ürün günümüzde birçok demir çelik fabrikası tarafından üretimi yapılan mamuldür. Silme demirlerin diğer demir seçimlerinden ayrılan en önemli özelliği kalınlığı ve de dayanıklı olmasıdır.  Silme demir ile lama demirin birbirine benzer özellikleri vardır. Bu sebep ile silme demir ile lama demir arasındaki nasıl bir fark olduğu da merak edilir. Ağırlık ölçüleri ya da ebat seçimleri hemen hemen aynı şekilde olabilen silme demir ve lama demirin her ikisi de çelik konstrüksiyonlarının temel taşları olarak kullanılıyor. Lama demirleri ile aynı sertifika ile üretimi yapılmakta olan silme demir bir arada da kullanılabilen seçimleri oluşturur.

Lama demir olarak bilinmekte olan demirler soğuk çekme ve sıcak çekme olarak ayrılarak dayanıklılığının maksimum olduğu ürünleri sunar. Son zamanların en sağlam ve dayanıklı ürün seçimi olarak lama demirler tercih ediliyor. Diğer demirlere göre daha etkili olan bu ürünün kullanımında işçilik son derece önem taşır. Lama demir üretiminde belli standartlar söz konusu olup bu standartlar ise tüm dünya genelinde aynı şekilde yer alan işlem detaylarına sahiptir.

Hangisinin Maliyeti Daha Uygundur?

Lama demirlerin daha dayanıklı olmasının sağlanması işleminde kullanılan işlem seçimleri onların işçilik anlamında maliyet oluşturmasına etki ediyor. Bu sebep ile sıcak ya da soğuk çekme lama tercihleri yerine diğer demir çeşitlerine de yer açılma durumu ile karşılaşılabilmektedir. Fakat özellikle dayanıklılığın esas olduğu ürün gruplarında lama demir seçimi özellikle tercih edilerek en kaliteli seçime yer açılır.

Silme ya da Lama Demir Alımında Nelere Dikkat Etmeli?

Silme ya da lama demirlerin alımında öncelikle ihtiyaç konunuza önem vermeniz gerekir. Bunun yanı sıra üretici firma seçimleri de son derece önem kazanıyor. Konusunda uzman ve deneyim sahibi olan üretici firmalardan satın alam işleminizi daha rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu alanda ise müşteri memnuniyeti ve satış alanları ile ilgili de bilgi edinerek daha etkili ve daha doğru bir firma seçimine yer verebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon