Tesisat Borusu

Tesisat, sistem fark etmeksizin sıvıları geniş bir uygulama yelpazesi içerisinde; soğutma ve ısıtma, atık giderme ve içilebilir su dağıtımı gibi işlemlere verilen isimdir. Isıtma sistemlerinde tesisat borusu fazlaca kullanılmaktadır. İçilebilir su dağıtımı sıhhi tesisatın en yaygın kullanım alanlarından bir tanesidir. Tesisat borusu bu işlemleri doğru şekilde gerçekleştirmek için olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Tesisat borularının yalnızca bu işlemleri doğru şekilde gerçekleştirmesi değil ayrıca dayanıklı yapıya da sahip olmaları gerekmektedir. Karaca Metal yapı market olarak sizler için en sağlıklı tesisat borularını uygun fiyatlarla satışa sunmaktayız.

Sıhhi tesisatın doğru şekilde gerçekleşebilmesi için vana, sıvıları nakletmek için boru, sıhhi tesisat armatürleri ve tanklar gibi çeşitli cihazlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Gelişmiş ülkelerde sıhhi tesisatın altyapısı halk sağlığı için fazlaca önemlidir. Sıhhi tesisat sırasında pek çok farklı çeşitte boru kullanılabilmektedir. Kullanılacak boruların yüksek kaliteye sahip olması büyük önem taşımaktadır. Kaliteli borular sizlere uzun süreli kullanım sağlayacaktır. Siz de sularınızı sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız sitemizden tesisat borularını inceleyerek kaliteli alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.  

Temiz Su Tesisatı Boruları

Su tesisatı denildiğinde ilk sırada temiz suların iletimi bulunmaktadır. Temiz su tesisatı, binalardaki suyu kullanma yerine kadar ileten boru ağına verilen isimdir. Temiz su tesisatında kullanılan borular, zorunlu hallerin dışında genellikle sıva altı döşenmektedir. Katlara çıkan kolon boruları ise sıva üstü döşenmektedir. Tesisata başlamadan önce iş planlaması yapılarak boruların geçeceği yerler tebeşirle işaretlenmelidir. Tesisat konusunda satın alınacak boruların büyük önemi vardır. Bu borular dayanıklı olmadığı halde zaman içerisinde eskiyerek akıtma, patlama gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Temiz su tesisatı duvardan döşendiği için patlama gibi durumlarda duvara da büyük zarar vermektedir. Karaca Metal olarak su tesisatı içerisinde sağladığımız ürünlerin kalitesi ile dikkat çekmekteyiz. Sitemizden alacağınız temiz su tesisatı boruları uzun yıllar boyunca içeceğiniz temiz suyu sizlere taşıyacaktır. 

Temiz su tesisatında kullanılan boruların yapısı büyük önem taşımaktadır. İçeceğimiz suyu evlerimize getiren bu boruların sağlıklı olması insan vücudu için oldukça önemlidir. Günlük içtiğimiz su bu borular aracılığıyla taşındığı için boruların kimyasal yapıda olmaması gerekmektedir. Karaca Metal olarak çevre ve insan sağlığına dost olan temiz su tesisatı borularını sizlere kolay bir şekilde ulaştırmaktayız.

Sıcak ve Soğuk Su Tesisatı

Soğuk su tesisatında; duvar içerisinde bulunan boruların izolasyonu mutlaka yapılmalıdır. Bu izolasyon terleme için alınan önlemler arasındadır ve boruların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bu tesisatların döşenmesindeki bir diğer önemli unsur ise sıcak su tesisatının soğuk su sisteminden bağımsız olmasıdır. Su tesisat konusunda bu durumlara dikkat edildikten sonra geriye doğru boruların satın alınması işlemi kalmaktadır. Karaca metal olarak tercih edeceğiniz her türlü boruya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon