Boru Profil Çeşitleri

Birbirinden farklı sektöre göre geniş bir kullanım alanı bulunan boru profil çeşitleri birçok yönden farklılıklar gösterebilmektedir. Bu ürünler arasında sanayi ve konstrüksiyon profilleri de yer almaktadır. Ev, işyeri, okul ve üretim yapılan yerlerde ihtiyaca göre yoğun bir kullanımı söz konusu olan sanayi profilleri ya da konstrüksiyon profilleri, genelde çelik profiller için dayanıklılığın en çok arandığı kullanım alanlarında ihtiyaç olduğundan ön plana çıkmaktadır.

Diğer bir yandan yapı profil üretimlerinde her türlü çelik konstrüksiyon özellikli olan binalarda, sanayi binalarında, ev inşaat alanlarına dair yapılarda, iş merkezlerinde veya büyük katlı AVM niteliği taşıyan yapıların tamamında kullanılmaktadır. Özel şekilli profil adı verilen üretimlerde ise doğrudan ihtiyaca göre özel şekilli üretilir. Bunlar genelde elips, oval ya da harf modelleri olarak üretilir. Geometrik şekillerde üretimler istendiğinde de seri üretimlerde şekilli profiller küp, damla ya da altıgen gibi modellerde üretilebilmektedir.

Geometrik olarak birbirinden farklı şekillerde özel üretim noktasında oval profiller, standartlara uygun şekilde üretilirken bu oval boru ve profilleri müşteri talebine en uygun şartlarda özel ebatlarda üretilmektedir. Projelerin ihtiyaçlarına göre dünya kalite standartlarına uygun olarak üretim yapılırken tamamen projeye uygun ebat ve kalınlıkta da üretim sağlanmaktadır.

Boru profilleri üretilirken genelde kullanılacak alana göre değişkenlik gösterse de belli bir standart üretim üzerinde işlemler uygulanır. Buna göre profillerin istenilen sac kalitesi ne kadar derinlikte ise, bu şekilde üretilirken günümüzde soğuk haddelenmiş uygulamada geçerek en doğru teknolojiyle beraber kullanıma geçilir. Böylelikle çeşitli projelere uygun şekilde de hazırlanarak kullanıma sunulur. 

Boyalı, paslanmaz, su, sanayi, kare, doğalgaz tesisatı, kazan, spiral kaynaklı, basınçlı tesisat ve galvanizli boru profil çeşitleri de en yaygın olarak kullanılan boru profil çeşitleri arasında yer almaktadır. Paslanmaz ve dayanıklı yapılarıyla sık sık tercih edilen boru profilleri uzun yıllar boyunca kullanılabilecek dayanıklılığa sahiptir. Fakat seçim esnasında bazı özel detaylara dikkat etmeniz gerekebilir.

Boru Profil Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Boru profil çeşitleri arasından seçim yapacağınız zaman istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundururken aynı zamanda firma güvencesine de dikkat etmelisiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüşler alan ve güvenilir yapısıyla ön plana çıkan firmalar ilk tercih edeceğiniz firmalardan olmalıdır. Böylelikle güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz boru profillere sahip olabilirsiniz.

Boru profil çeşitlerinin fiyatları seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak fiyat karşılaştırması yaparken aynı zamanda firmaların kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde satın alacağınız ürün ile ilgili kısa süre içerisinde ciddi sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz.

Geometrik Profil Türleri 

Standartlara uygun şekilde üretimi yapılan birbirinden farklı geometrik profiller bulunmaktadır. Bu profiller genelde projelere uygun şekilde, müşteri taleplerine uygun olarak üretilir. Özel tesislerde üretilen boru profiller, kare ya da dikdörtgen kesim profiller olabilir, boyalı ya da özet kesitli türlere de sahip olabilir. Aynı zamanda müşteri talep ve beklentilerini karşılayacak nitelikte özel ve toptan biçimde de profil türleri üretilebilmektedir.

Üretim standartlarında birbirinden farklı kaliteli belgelerin üretim hattına ait olması, birçok EN ve TS numaralı belge normlarına uygun şekilde kalite çelik bandından doğru biçimde geçmiş olması zorunludur. Perakende ya da toptan satış olmak üzere birçok açıdan boru profil ürünleri yaptırabilir ve doğrudan istediğiniz gibi kullanıma geçebilirsiniz. 

Boru Profil Kullanım Alanları 

Boru profil ürünleri müşteri taleplerine göre özel üretilen, birbirinden farklı alanlarda projelere göre kullanımı bulunan profillerdir. Bunların dışında yapı sektörlerinden sanayi boruları olarak otomotiv ve mobilya sanayi alanlarında kullanılır. Birbirinden farklı küçük ev aletlerinde de boru profil türleri kullanılır. Ancak en çok yer alan kullanım alanları ise doğrudan büyük sanayi ve yapı türevi alanlar olmaktadır.

Genelde inşaat ve imalat alanlarında da çokça kullanılan, mukavemet gücü oldukça yüksek olan boru profiller ölçüleri ve ağırlıkları birbirinden farklı değişkenlere bağlı şekilde özel üretimi de yapılmaktadır. En ve boy kesiti, et kalınlıkları gibi değişkenler her zaman projeden projeye farklılık göstereceği için en iyi şekilde üretimi sağlanmaktadır. 

Sanayi boruları kullanımı noktasında ise boru profil ürünler özel ölçülerle siparişi alınarak da yapılmaktadır. İstenilen ölçülerde üretim hattımız sayesinde hizmetler sunan Karaca Metal olarak hem fiyat teklifi hem de seçenekler konusunda doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon