Boru Profil Çeşitleri

Birbirinden farklı sektöre göre geniş bir kullanım alanı bulunan boru profil çeşitleri birçok yönden farklılıklar gösterebilmektedir. Bu ürünler arasında sanayi ve konstrüksiyon profilleri de yer almaktadır. Ev, işyeri, okul ve üretim yapılan yerlerde ihtiyaca göre yoğun bir kullanımı söz konusu olan sanayi profilleri ya da konstrüksiyon profilleri, genelde çelik profiller için dayanıklılığın en çok arandığı kullanım alanlarında ihtiyaç olduğundan ön plana çıkmaktadır.

Diğer bir yandan yapı profil üretimlerinde her türlü çelik konstrüksiyon özellikli olan binalarda, sanayi binalarında, ev inşaat alanlarına dair yapılarda, iş merkezlerinde veya büyük katlı AVM niteliği taşıyan yapıların tamamında kullanılmaktadır. Özel şekilli profil adı verilen üretimlerde ise doğrudan ihtiyaca göre özel şekilli üretilir. Bunlar genelde elips, oval ya da harf modelleri olarak üretilir. Geometrik şekillerde üretimler istendiğinde de seri üretimlerde şekilli profiller küp, damla ya da altıgen gibi modellerde üretilebilmektedir.

Boyalı, paslanmaz, su, sanayi, kare, doğalgaz tesisatı, kazan, spiral kaynaklı, basınçlı tesisat ve galvanizli boru profil çeşitleri de en yaygın olarak kullanılan boru profil çeşitleri arasında yer almaktadır. Paslanmaz ve dayanıklı yapılarıyla sık sık tercih edilen boru profilleri uzun yıllar boyunca kullanılabilecek dayanıklılığa sahiptir. Fakat seçim esnasında bazı özel detaylara dikkat etmeniz gerekebilir.

Boru Profil Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Boru profil çeşitleri arasından seçim yapacağınız zaman istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundururken aynı zamanda firma güvencesine de dikkat etmelisiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüşler alan ve güvenilir yapısıyla ön plana çıkan firmalar ilk tercih edeceğiniz firmalardan olmalıdır. Böylelikle güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz boru profillere sahip olabilirsiniz.

Boru profil çeşitlerinin fiyatları seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak fiyat karşılaştırması yaparken aynı zamanda firmaların kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde satın alacağınız ürün ile ilgili kısa süre içerisinde ciddi sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon