İnşaat Demir Fiyatları

İnsanlar olumsuz çevresel faktörlerden korunabilmek için farklı yapılar inşa etmektedir. Günümüzde ise daha az yer kaplayan yerleşim alanlarını daha fazla daraltmadan dikey yükselen yapılar tercih edilmektedir.

Bu ve benzeri yer alan bilgilere dayanılarak yapıların estetik açıdan ve mühendislik açısından da inşaat demirlerine ihtiyaç duyduğu söylenebilmektedir.

Yüksek olan yapıların depreme karşı sağlamlığının elde edilebilmesi için beton ve çelik kullanımı da büyük bir önem taşımaktadır.

İnşaat Demiri 2021 Fiyat Listesi

 İNŞAAT DEMİRİ HAZIR STOKLARIMIZDA BULUNMAMAKTADIR

ÇAP (MM) 1 MT AĞIRLIK (KG/ MT) 12 MT AĞIRLIK (KG/MT) 1 TON FİYATI (TL)
Ø8 0,395 4,74 ₺7.940,00
Ø10 0,617 7,404 ₺7.900,00
Ø12 0,888 10,656 ₺7.850,00
Ø14 1,208 14,496 ₺7.850,00
Ø16 1,578 18,936 ₺7.850,00
Ø18 1,998 23,976 ₺7.850,00
Ø20 2,466 29,592 ₺7.850,00
Ø22 2,984 35,808 ₺7.850,00
Ø24 3,551 42,612 ₺7.850,00
Ø26 4,168 50,016 ₺7.850,00
Ø28 4,834 58,008 ₺7.850,00
Ø30 5,549 66,588 ₺7.850,00
Ø32 6,313 75,756 ₺7.850,00

inşaat demir fiyatları

İnşaat demirleri, çekme gerilimlerini ve kayma problemlerini karşılayabilmek için betonarme olan yapılarda, beton içerisine yerleştirilen, özel olarak şekillendirilmiş çeliğe verilen isimdir. Demir yer kabuğunda en fazla bulunan metal olarak ön plana çıkmaktadır. Demir metalleri ise demir cevherinden elde edilebilmektedir. Metalik demirlerin elde edilmesi için cevherlerdeki maddelerin kimyasal indirgeme yoluyla uzaklaştırılması gerekmektedir. İnşaat demiri söz konusu olduğu zaman insanlar genellikle inşaat demiri ne kadar ve inşaat demir fiyatları düşermi diye merak etmektedir. Yapılarda önemli bir yere sahip olan malzemeler arasındaki inşaat demiri fiyatları seçilecek olan ürünün üretiminde yer alan malzemelerine ve ağırlıklarıyla, boyutlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Betonarme çeliğinin yerleştirilmesi için demir adet, çap, aralık şekilleri ve pas paylarının tekniğe uygun şekilde ele alınması gerekmektedir. İnşaatın sağlamlığı ve dayanıklılığı için bu detaylar kesinlikle atlanmamalıdır. Mali durumunuz ile risk almak istemiyorsanız inşaat demiri seçimlerinde titiz davranmalısınız. Bunun için sizlere sunduğumuz ürünlerimizde yer alan yorum tavsiye gibi detaylara da göz atabilirsiniz. İnşaat demiri imalatları 1420 ile 1470 derecelik ısıda eritilen cevher veya hurda demiri karbon ve bazlı kimyasal elementlerin birleşimiyle elde edilmektedir. 1 ton inşaat demiri fiyat seçenekleri için de uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İnşaat Demiri Çeşitleri Nelerdir?

Sadece burada yer alan inşaat demirleri ile birlikte aynı zamanda sizlere farkı inşaat demiri çeşitleri de sunulmaktadır. Doğru inşaat demiri seçimi sonrasında yatırım kararı verilmesi uygun olabilir. Bu bilgilere ve inşaat demiri çeşitlerinin sizlere sunduğu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verebilirsiniz. Belirli adımları takip ettikten sonra daha doğru yatırımlar yapabilirsiniz. Aksi takdirde yatırımlarınız getiri tercihlerinize uygun olmayabilir ve yanlış seçimlerden dolayı zarar edebilirsiniz.

  • Karbon Çelik Demiri

Karbon çelik demirleri inşaat alanlarında siyah çubuk olarak da adlandırılan ve en fazla tercih edilen demirler arasındadır. Nem ve suya karşı dayanıklı olan karbon çelik demirleri çevresel faktörlere karşı da dayanıklıdır. Tavsiye ve veriler yorum kısmında yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapmak isterseniz karbon çelik inşaat demirlerini tercih edebilirsiniz.

  • Sac Metal Demiri

Çelik sac yapısından üretilen inşaat demirleri sac metal demiri olarak adlandırılmaktadır. Çelik parçaların ısıtılması ve daha sonra levha hazırlamak üzere soğumaya bırakılmasıyla üretilen inşaat demirleri döşeme, çatı ve merdiven yapılarında kullanılmaktadır.

  • Kaynaklı Tel Demiri

Yol kaplamaları, beton kanalları, kutu menfezleri ve drenaj gibi alanlarda kullanılan kaynaklı tel demirleri örgü şeklindeki demirlerin birbirine kaynaklanması ile üretilmektedir. Tel geçişlerinde ise elektriksel kaynak yöntemlerinden yararlanılmaktadır.  

  • Epoksi Kaplı İnşaat Demiri

Epoksi maddesi kimyasal bir maddedir. Bu sebeple, korozyonu önleyebilme özelliğine sahiptir. Korozyonun yoğun olabileceği özel alanlarda sık sık epoksi kaplı inşaat demiri tercih edilmektedir.

  • Galvanizli İnşaat Demiri

İnşaat demirleri arasında yüksek aşındırıcı alanlarda tercih edilen galvanizli inşaat demiri, genel olarak karbon maddesine ve karbon çeliğine göre 40 kat daha yüksek bir koruma elde edebilmenizi sağlayabilmektedir.

  • Paslanmaz Çelik İnşaat Demiri

İnşaat demirleri arasında paslanmaz çelik inşaat demirleri de yer almaktadır. Dirençli yapısı ve işlevsel özellikleriyle ilgi gören paslanmaz çelik inşaat demirleri, korozyon eğilimi sebebiyle onarım işlemlerinde de sık sık tercih edilmektedir.

  • Genişletilmiş Metal İnşaat Demiri

Kaldırım yapıları ve yürünebilir yüzey alanlarında tercih edilen genişletişmiş metal inşaat demirleri, çelik levhalardan elde edilmektedir. Sıva yoğunluğu olan alanlarda sık sık tercih edilen genişletilmiş metal inşaat demiri çevresel faktörlere karşı da son derece dayanıklıdır.

  • Nervürlü İnşaat Demiri

Binaların ana dayanım merkezi olan nervürlü inşaat demirleri betonların içerisinde iskelet görevi görmektedir. Bu tür inşaat demirleri betonun bir bütün olarak hareket etmesini önlemeye yardımcı olur. Bu sebeple, çelik çubukların yüzey kısımlarında nervür adı verilen çelik çubuğun yüzey bölgesindeki direnci artırabilen diş, çıkıntı ve tırnak bölümleri bulunmaktadır. Betonarme yapıların içerisinde nervürlü çelik çubuklar ile betonun tutunmasını sağlayan aderans faktörü son derece önemlidir. Aderans faktörü, nervürlü çelik çubuğa uygulanan gerilime göre farklı şekillerde kademeli olarak artabilmektedir.

Çubuk Demir Fiyatı

İnşaat  demirlerinin halk arasında yaygın olarak kullanılan ismi çubuk demirdir. İnşaat demirinin halk arasında bu ismi almasının sebebi demirlerin çubuk şeklinde ince ve uzun olmalarıdır. Çubuk demirler diğer adıyla inşaat demirleri; çapına, ağırlığına, boyuna, kullanılan malzemenin yani demirin kalitesine ve meydana getirilirken tabii olunan standartlara göre farklı farklı fiyatlara sahiptir. Çubuk demirler çoğunlukla 12 metre uzunluğa sahip olacak şekilde üretilirler. Çubuk demirlerin yüzeylerindeki nervürler de soğuk ortamda burulma yoluyla meydana getirilmektedir. Çubuk demirlerin en önemli özelliği betondan sıyrılarak çıkma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bu yüzden tercih edilme oranı yüksek bir malzemedir. 

Çubuk demir yani bilinen bir diğer ismiyle çelik hasır, birçok yapının hatta neredeyse tümünün iskeletini oluşturan malzemedir. Bu sebeple sağlam ve kaliteli olması hayati önem taşımaktadır. Kalitesi pek çok ülkenin üretim standardına göre değişim gösterse de son yıllarda birçok ülke en kaliteli ve sağlam demir çubukları yapabilmek için çubukları yaparken kullanacakları malzemeye daha fazla  bütçe ayırmaya başlamışlardır. Bu sebeple de fiyatlarda belli bir artış olmuştur. 

Çubuk demirlerin kullanım alanlarının fazla olması bazı zamanlar fiyatlarının artmasına sebep olur. Ama bu kalıcı bir artış değildir. Çubuk demirleri hangi alanda kullanacağınız fark etmeksizin en kaliteli, sağlam ve uygun fiyatlı çubuk demirleri Karaca Metal olarak hizmetinize sunmaktayız. Yapılarınızda ve demir çubuğu kullanabileceğiniz diğer alanlarda en kaliteli ürünlere sahip olmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İnşaat Demiri Hangi Alanlarda Kullanılır?

İnşaat demirleri otomotiv, gemi gövdesi üretimi ve binaların yapısal bileşenlerinde kullanılan demir çeşitleri arasında yer almaktadır. Yapılaşmanın ve şehirleşmenin seviyesinin yüksek olduğu konumlarda kullanıma uygun olan inşaat demirleri geniş kullanım alanlarıyla dikkat çekmektedir. Site inşaatları ve şantiyeler gibi bölgelerde de sık sık inşaat demirleri kullanılmaktadır.

Yapı mühendisliği ve matematiği ile alakalı olan önemli zorunluluklardan biri olan inşaat demirleri aynı zamanda yapıların mimari detaylarının ortaya çıkabilmesi ve inşa edilebilmesi açısından da son derece önemlidir. Eğilme ve çekme güçlerine karşı binaların daha sağlam durabilmesini sağlayan demirler betonların içerisine yerleştirilerek güvenilir bir şekilde kullanılabilmektedir. İnşaat demiri seçerken tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine de göz atabilir veya dilerseniz ekibimiz ile de iletişime geçebilirsiniz.

Göz Atmadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL