Çelik Kutular Neden Kullanılmalıdır?

Paslanmaz çelik kutu profilleri,  kare ve dikdörtgen şekillerde üretilmektedir. Çelik kutular hem yapısal yönden  hem de basınç uygulamalarında kullanılan bir profildir. Korozyon direnci ve yüksek mukavemet sergilemektedir. Bunların yanı sıra düşük maliyetli profillerden biridir. Farklı şekillerde olduklarından birçok sektörde kullanılmaktadır. Bu özellikler, çelik kutular neden kullanılmalıdır sorusuna verilecek en doğru yanıttır.

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Denizcilik endüstrilerinde, gıda işleme, su arıtma, kimyasal, günlük endüstrilerde ve petro kimya alanlarında basınç işlemleri için çelik kutular kullanılır. Bazı çelik kutu profilleri(kaynaklı 304) ise ofis ayakları ve hastane ekipmanları için mimari destek olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel ürünlerinden olan çelik kutular, olduklarından farklı şekilde kullanılabilir. İşlevsellik yönü fazla olduğundan, kullanım alanı oldukça geniştir.

Fonksiyonelliği otomotiv sektöründen sanayi kollarına kadar uzanan bir yapı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kullanım alanlarının yanı sıra mobilya üretiminde, tarım aletlerinde ve makine aletlerinde çelik kutular kullanılmakta. Firmamız, yüksek kalite standartlarında üretilen ebat ve boyutlardaki çelik kutuları farklı kullanım alanları odağında sizler için tasarlamaktadır.

Çelik kutular neden kullanılmalıdır? sorusunun bir diğer cevabı ise paslanmaz yapıda oluşudur. Bu kırmızı çizgi, çelik kutuların kullanım alanında büyük öneme sahiptir. Dayanıklılığı, paslanmaz özelliği, şekil seçenekleri ve işlevselliği yönüyle bu yapıda kutu profillerinden kaliteli üretimler yapılmaktadır.

Dikdörtgen ve kare çelik kutu ihtiyacınıza, istediğiniz ebat ve boyutlarda firmamızdan eşsiz kalite ile sahip olabilirsiniz. Her alanda kullanabileceğiniz bütün demir-çelik  ürünlerinin karşılanmasına, yüksek hizmet standartlarımızla olanak sağlamaktayız. Uygun fiyat ve kaliteli üretim farkımızla sizlere her zaman en kusursuz hizmeti vermekteyiz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon