Hafif Çelik Yapıların Kullanım Alanları

Çelik, hemen hemen hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. Sağlamlığı ve paslanmaz özelliğiyle olumsuz koşullara fazlasıyla direnç göstermektedir. Çeliğin en belirgin özelliklerinden biri şüphesiz, paslanma konusundaki direnci olmalıdır. Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren birçok çelik yapı bulunmaktadır. Bu yapılardan biri olan hafif çelik yapıların kullanım alanları nelerdir? Sorunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde ele aldık.

İnşaat sektöründe kullanılan çelik yapılardan en önemlisi sağlam olma özelliği ile şüphesiz hafif çelik yapısıdır. Bu özellik doğrultusunda  hafif çelik yapıların kullanım alanları arasında en belirgin olan alan inşaat diyebiliriz . Yapılan konutların sağlamlığı ve kalitesi söz konusu olduğunda bu yapı oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Ev, hastane, okul, havuz, ofis ve sosyal tesis gibi birçok alanın yapımında kullanılan hafif çelik yapılar, depreme karşı fazlasıyla dayanıklılık gösterme özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.  İhtiyaca göre üretilen bu yapılar, oldukça ekonomik ve çevre dostudur. Yaz ve kış bütün koşullarda kullanıma uygunluğu ile sıklıkla tercih edilen yapıların başında gelmektedir. İnşaat sektörünün yanı sıra uçak hangarları yapımında da kullanılmaktadır.

Hafif Çelik Yapılar Neden Tercih Edilmelidir?

Bu yapıların montaj aşaması oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Diğer çelik yapılara kıyasla 3 kata kadar daha dayanıklı olma özelliğine sahiptir. Hafif çelik yapılar ince formda çeliklerden üretildiği için, hafif olma yönüyle de tercih edilmektedir. Bu özelliğinden ötürü depreme ve diğer olumsuz koşullarakarşı fazlasıyla dayanıklılık göstermektedir.

Hafif çelik yapılarda sizlere dilediğiniz ölçü-ebatlarda, yüksek kalite ve uygun fiyat avantajı koşuluyla hizmet vermekteyiz. Üretim aşamalarımızın her biri büyük titizlikle gerçekleştirilirken, dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanımı beraberinde sunmaktayız.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon