Sac Kesim Büküm İşleri Yapan Firmalar

Sanayinin hemen her alanında kullanılan sac, bakırdan yapılan bir plakadır. Sac kesim büküm işlemleri ise kullanılacak olan sac plakasının istenilen boyutlarda kesilmesi ve uniform gerinime uğratılarak son halinin verilmesidir.

Kenet Tezgahı ile Eğme ve Bükme Yöntemi

Sac kesimi yapan firmalar, özel forma sahip sac plakalarını yine bu iş için özel üretilen lazer kesim makineleri yardımı ile istenilen boyutta kesebilir. Sac bükümü yapan firmalar sıklıkla kenet tezgahı kullanır. Genellikle 2 mm kalınlık sunan ince ve yassı formdaki plakalar bükülür. Sabit çene, üst sıkma çenesi ile hareketli eğme çenesine sahip olan makine, sektöre hizmet eden pratik makinelerden biridir.

Sabit çene bölümüne malzeme yerleştirilir. Üst sıkma çenesi, parçaya sıkma ve bükme kavisini veren alandır. Döküm, hareketli gövde alanına vidalı birleştirme ile bağlanır. Bu alanında aşağı ve yukarı en fazla hareket ettiği uzunluğa "kurs boyu" adı verilir. Hareketli eğme çenesi alanı ise saca son halini veren işlemleri kapsayan büküm işleridir. Kavis ekseni etrafında döndürme sureti ile sacın bükülmesini sağlarken, aynı zamanda eğim kuvvetini de plakaya uygulayan kısım olarak bilinir.

Çekiçle Mengene Yöntemi

Uzun yıllara varan geçmişi ile sac bükme işleminde kullanılan bir diğer araç mengenedir. Sac eğim ve büküm işleri, çekiç, tokmak ve diğer yardımcı gereçler ile uzman bir kişi tarafından yapılır.

Firmamızın hizmet alanlarından biri olan sanayi sektörü için gerekli tüm sac kesim, büküm ve istenirse eğme konularında hizmet vermekteyiz. Uzun yıllara varan tecrübemizi, profesyonel makinelerimiz ve üretim alanımız ile birleştirerek günlük yüksek miktarlarda üretim ve kesim işlemi yapma kapasitesine sahibiz. Bizimle iletişime geçerek siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca kare demiri ölçüleri ve çeşitleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bir önceki makalemize göz atmalısınız.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon