Şantiye Çevresinin Galvanizli Sac İle Çevrilmesi

Şantiye alanlarında güvenliği sağlamak amacıyla  etrafının çevrilmesi gerekiyor. Çevirme işlemi için de  mutlaka dayanıklı bir malzemenin kullanılması gerekir. Son yıllarda en çok tercih edilen şantiye çevresinin galvanizli sac ile çevrilmesi  oluyor. İki tarafı çinko kaplı olan karbon çelik saclar hafif darbelere karşı dayanıklı olmaları nedeniyle  şantiye alanlarında sıklıkla tercih edilmeye başlandı.

Prefabrik yapılarda sıklıkla kullanılan bu malzeme kimi zaman çatı materyali olarak da tercih edilebiliyor. Son derece dayanıklı olmasına karşın hafif olması şantiye alanlarında montajın pratik bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. Yani sadece dayanıklılığı bakımından değil uygulama kolaylığı bakımından da galvanizli sac malzemelerin yüz güldüren sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz.

Galvanizli Sac Malzemelerin Özellikleri

Galvanizli sac malzemeler yalın olarak kullanılabildiği gibi önceden boyalı ya da sonradan boyalı olarak da kullanılabiliyor. Korozyona karşı dirençli olması bu materyalleri benzerlerinden ayırıyor. Aynı zamanda çevre dostu bir ürün olduğunun da altını çizmek gerekir. Pasa karşı da yüksek mukavemet özelliği sergilediği için pas direncinin gerekli olduğu tüm alanlarda bu malzemeler tercih edilebiliyor.

Zira şantiye alanlarında sıklıkla kullanılmasının nedeni de her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılık sergileyebiliyor olmasıdır. Bu ürünlerin üretimi esnasında korozyona karşı dirençli hale gelmeleri bilinçli olarak sağlanıyor.  Dayanıklılık bakımından beklentileri fazlasıyla karşılıyor olması ön plana çıkıyor. Galvanizli sac materyal ihtiyacınızı karşılamak için  bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon